1954 йилда туғилган, олий маълумотли - Тошкент давлат тиббиёт институтини тамомлаган, мутахассислиги - даволаш иши, тиббиёт фанлари доктори, профессор. 2015-2020 йилларда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси раиси, Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари қўмитаси раиси, 2020 йил 20 январдан Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати раиси ўринбосари лавозимида фаолият юритиб келган.
Зайниддин Низамходжаев 2014 йил “Ўзбекистон Қаҳрамони” фахрий унвони билан мукофотланган.
2021 йил 5 февралдан Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг Раиси лавозимига сайланган.
1972 йилда туғилган, олий маълумотли - 1994 йилда Тошкент давлат юридик институтини, 1998 йилда Вашингтон ҳуқуқ коллежини (АҚШ), 1999 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган, мутахассислиги – ҳуқуқшунос, иқтисодчи.
2017 йилда Ўзбекистон Республикаси Президентининг сиёсий-ҳуқуқий масалалар бўйича Давлат маслаҳатчиси биринчи ўринбосари - Ўзбекистон Республикаси Президенти Девони Юридик хизмати раҳбари, 2017-2020 йилларда Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раиси, 2020 йил 25 майдан Ўзбекистон Республикаси адлия вазирининг ўринбосари лавозимларида фаолият юритган.
Б. Кучкаров 2002 йилда “Шуҳрат” медали билан мукофотланган.
2021 йил 5 февралдан Марказий сайлов комиссияси раисининг ўринбосари лавозимига сайланган.
1971 йилда туғилган, олий маълумотли - Самарқанд давлат университетини тамомлаган. Мутахассисилиги ҳуқуқшунос. 1-даражали адлия маслаҳатчиси, юридик фанлар доктори, профессор. 2005-2012 йилларда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати. 2012-2017 йилларда Самарқанд вилоят адлия бошқармаси бошлиғи. 2017-2018 йилларда Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги қошидаги Х.Сулаймонова номидаги Республика суд экспертиза марказининг директори. 2018-2019 йилларда Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги қошидаги Юристлар малакасини ошириш маркази директорининг ўқув-услубий ва илмий ишлар бўйича биринчи ўринбосари.
2019 йилда Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг доимий асосда ишловчи аъзоси этиб, 2019 йил 19 сентябрдан Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси котиби, Котибият раҳбари этиб сайланган.

Родился в 1954 году, образование высшее - окончил Ташкентский государственный медицинский институт. Специальность - лечебное дело. Доктор медицинских наук, профессор. В 2015-2020 годах занимал должности председателя Комитета Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам науки, образования, культуры и спорта, председателя Комитета по вопросам науки, образования и здравоохранения, с 20 января 2020 года работал заместителем председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В 2014 году Зайниддину Низамходжаеву присвоено почетное звание «Узбекистон Кахрамони».
5 февраля 2021 года избран председателем Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан.
Родился в 1972 году, образование высшее – в 1994 году окончил Ташкентский государственный юридический институт, в 1998 году - Вашингтонский колледж права (США), в 1999 году - Ташкентский государственный экономический университет. Специальность – юрист, экономист.
В 2017 году работал на должностях первого заместителя Государственного советника Президента Республики Узбекистан по политико-правовым вопросам - начальника Юридической службы Аппарата Президента Республики Узбекистан, в 2017-2020 годах - председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, с 25 мая 2020 года - заместителя министра юстиции Республики Узбекистан.
В 2002 году Б. Кучкаров награжден медалью «Шухрат».
5 февраля 2021 года избран заместителем председателя Центральной избирательной комиссии.
Родился в 1971 году, образование высшее - окончил Самаркандский государственный университет. Специальность - юрист. Советник юстиции 1-го класса, доктор юридических наук, профессор. В 2005-2012 годах являлся депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, в 2012-2017 годах работал начальником управления юстиции Самаркандской области, в 2017-2018 годах работал директором Республиканского центра судебной экспертизы имени Х.Сулеймановой при Министерстве юстиции Республики Узбекистан, в 2018-2019 годах работал первым заместителем директора по учебно-методической и научной работе Центра повышения квалификации юристов при Министерстве юстиции Республики Узбекистан.
В 2019 году избран постоянным членом Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, с 19 сентября 2019 года является секретарем Центральной избирательной комиссии, руководителем Секретариата.